Milujete pizzu, ale patří tak trochu na váš soukromý seznam zakázaných jídel či jídel, která si dáte rádi, ale s malou či větší výčitkou? Máme pro vás dobrou zprávu – pizzu si dnes můžete vychutnat i ve zdravější, celozrnné variantě.
Celozrnná pizza

V restauracích Coloseum se vyhlášená pizza připravuje už přes dvacet let – první restaurace se otevírala v roce 1995 v Praze ve Vodičkově ulici. Klasická italská pizza z bílé mouky, stejně jako těstoviny, zůstávají bezpochyby stálicemi jídelního lístku. Pravidelně se ale na menu objevují i novinky, zaměřené ať už na sezónní suroviny, trendy v gastronomii či zdravější sortiment. V nabídce je hned několik bezlepkových jídel i pizz a od konce minulého roku si každou z nabízených pizz můžete objednat místo z bílé z celozrnné mouky.

"Zaznamenali jsme poptávku po zdravější pizze"

Celozrnná pizza

„Málokde se na jídelním lístku objeví pizza z celozrnné mouky. Zaznamenali jsme poptávku po tomto druhu, a proto jsme se rozhodli ji zařadit na jídelní lístek. Každou z našich pizz si lze objednat tedy i z celozrnné mouky,“ říká šéfkuchař všech restaurací Coloseum Marek Rauvolf. Ten dodává, že jde o zdravější variantu pizzy. „Celozrnná mouka má oproti pšeničné lepší stravitelnost. Za velkou výhodou považuji, že pizza z celozrnné mouky je daleko chutnější ve chvíli, kdy vám na stole vychladne, což se může stát a stává se, protože pizzu jíte delší dobu než jiná jídla.“ 

                    Více vlákniny a méně kalorií

Kromě lepší stravitelnosti obsahuje celozrnná pizza i méně kalorií, je bohatá na vlákninu a obsahuje vitamíny a minerální látky, zejména železo. Má také o 77 % více vitaminu B1, který napomáhá při hubnutí a regeneraci nervového systému. Mouka, ze které je vyráběna, má nízký glykemický index a dokonce redukuje vstřebávání tuku.

Celozrnné těsto na pizzu je lehké, pizza si přitom zachovává svou křupavost a skvělou chuť. A stejně jako klasická bílá varianta, je i celozrnná pizza připravována z té nejkvalitnější italské mouky od rodinné firmy Naldoni.  Tu si, stejně jako většinu dalších surovin, dováží Coloseum přímo z Itálie. Pravidelně tam jezdí za dodavateli, které pečlivě vybírá.

                       Jedničkou je Margherita

A jaká z devatenácti druhů pizz je v Coloseu tou nejobjednávanější? Vítězí klasika - Margherita s mozzarellou, kterou v oblíbenosti následuje All´Amatriciana s mozzarellou, česnekem, feferonkami a slaninou. 

A nejoblíbenější pizza Marka Rauvolfa? Pizza Carbonara se smetanou, mozzarellou, slaninou, žloutky a sýrem Grana Padano. Přijďte ji vyzkoušet – třeba právě v celozrnné variantě.

Celozrnná pizza